نوروز در پیش است، برو خوش باش!  چاپ

تاریخ : شنبه 7 اسفند 1389 در ساعت 06:33 ب.ظ
در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛
روایت بقائی از موازی‌کاری در وزارت‌خارجه ، کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری و وضع کشور در سال 89
کاندیداتوری در دور بعدی ریاست جمهوری ریاست جمهوری‌ را نه تائید و نه تکذیب می‌کنم. ایران در حال تبدیل شدن به الگو و نمونه‌ای برای دیگر کشورها است و از این رو فرصت نداریم که به دنبال حاشیه‌ها برویم.
گفت‌وگو: صادق چهره‌‌قانی
 رئیس سازمان میراث فرهنگی و مشاور ویژه رئیس‌جمهور در امور آسیا و خارمیانه معتقد است: هیچ موازی‌کاری با وزارت خارجه وجود ندارد و هر کاری که در این رابطه انجام می‌شود با هماهنگی کامل وزارت امور خارجه است. 
ایلنا: آقای بقایی، شایعاتی مبنی بر موازی‌کاری در وزارت امور خارجه وجود دارد و حتی گفته می‌شود استعفای آقای متکی نیز به همین دلیل بوده است به همین دلیل استعفا دادند، نظر شما پیرامون این شایعات چیست؟ 
بقائی : آقای متکی کجا گفتند که به خاطر موازی کاری استعفا دادم . هیچ موازی‌کاری با وزارت خارجه وجود ندارد و هر کاری که در این رابطه انجام می‌شود با هماهنگی کامل وزارت امور خارجه است. 
ایلنا : شایعاتی در جامعه مطرح شده است که قرار است شما برای دور بعدی ریاست جمهوری کاندیدای ریاست جمهوری‌ شده و حامیان آقای احمدی‌نژاد روی شما نظر دارند، نظر شما راجع به این موضوع چیست؟ 
بقائی : الان سال 89 است و باید کار و تلاش کرد. 
ایلنا : پس شما تکذیب می‌کنید؟ 
بقائی : من نه تایید می‌کنم نه تکذیب، زرنگ‌بازی درنیار!! الان سال 89 است و باید هرکس تلاش خود را انجام دهد. بنده نه تکذیب کردم، تایید هم نکردم. 

ایلنا: پس شما تکذیب کردید؟ 

بقائی : من می‌گویم الان سال 89 است و این مانند این است که من بگویم جناب‌ عالی در آینده زمینی به مساحت 100 هکتار می‌خرید.

ایلنا : شاید بخرم!! 

بقائی: معتقدم در حال حاضر باید کارهایمان را انجام دهیم و سراغ حاشیه‌ها نرویم. اینها همه سوالات و حرفهای حاشیه‌ای است که همه‌شان ساختگی است. بنده معتقدم درحال حاضر که سال 89 است کشور در شرایط بسیار خوبی به سر می‌برد و باید کار و تلاش کنیم تا این شرایط خوب حفظ شود؛ در شرایطی که خاورمیانه بهم ریخته است و قدرت‌های جهانی وضعیت خوبی ندارند، کشور ما در حال تبدیل شدن به الگو و نمونه‌ای برای دیگر کشورها است و از این رو فرصت نداریم که به دنبال حاشیه‌ها برویم ،بلکه باید بگردیم، کار کنیم، تلاش کنیم الان سال 89 است و عید نوروز هم در پیش است ،برو خوش باش!!! 

1389/12/7 - 12:48 

کد خبر : 182253  

پی نوشت : گزاره هایی در عرایض ر ج ل سیاسی و مذهبی مورد مصاحبه ، قابل مشاهده است که احتیاج به بررسی و تحلیل دارد . به خصوص ، این گزاره که (( بنده معتقدم درحال حاضر که سال 89 است کشور در شرایط بسیار خوبی به سر می‌برد و باید کار و تلاش کنیم تا این شرایط خوب حفظ شود؛ در شرایطی که خاورمیانه بهم ریخته است و قدرت‌های جهانی وضعیت خوبی ندارند، کشور ما در حال تبدیل شدن به الگو و نمونه‌ای برای دیگر کشورها است )) .
 این مصاحبه را اضافه کنید به مصاحبه توخالی و پر از ایراد اخیر وزیر اطلاعات در صداو سیما . به واقع ، آیا خط مشی موج تونسی در کشورهای عربی ، این برداشت را در اذهان سالم ، متبادر می کند که ایران ، الگو و نمونه ایشان است و یا بالعکس ؟ علل رویگردانی ایشان ، از مدل حکومت اسلامی چیست ؟ آیا ایران ، الگو و نمونه ناکارآمدی در جهان اسلام نیست ؟ برگردید به مصاحبه اخیر وزیر اطلاعات در صدا و سیما . به راستی ، فرزند شهید مظلوم محمد بهشتی ، همگام و همراه قاتلین پدرش شده است ؟ من بهیچ وجه ، در راستای تائید وی نیستم . از نظر من ، او متهمی سیاسی است . ولی ، وزیر اطلاعات ، نباید که مردم را چنین احمق بپندارد . مصاحبه او با صدا و سیما ، سراسر از چنین گاف های واضحی بود . متاسفم ! باید که واقعیت ها را پذیرفت و دیگر اینکه نظام حکومتی ایران ، بهیچ وجه ، کارآمد نیست .

نظرات (0)
نام :
پست الکترونیکی :
وب / وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد