آغاز جنگ جهانی سوم، دور از انتظار نیست  چاپ

تاریخ : جمعه 23 تیر 1391 در ساعت 06:20 ق.ظ

1- کشور ما در چهار راه جهان واقع شده است: از طریق ترکیه به اروپا، از طریق اعراب به آفریقا، از طریق شبه قاره هند به خاور دور و از طریق آسیای میانه به شوروی سابق.

2- توافق بین المللی، در عدم دخالت ترکمنستان، در جریان 11 سپتامبر و حمله به افغانستان، نقطه کلیدی، در جلوگیری از وقوع جنگ جهانی سوم بود.

3- سقوط رژیم صدام حسین، نقش سیاسی ترک ها را در منطقه ما، پر رنگ تر کرده است. در حالیکه تغییر توجه استراتژیک ترک ها از شرق اروپا به منطقه ما، به رقابت منفی میان ما، دامن خواهد زد و منافع آتی هر دو کشور را در شرق اروپا، پایمال خواهد نمود. سرمایه گذاری ریالی ما، برای تقویت جایگاه سیاسی ترکیه در اروپای شرقی که می تواند منجر به پذیرفته شدن ترکیه در اتحادیه اروپا شود، به شرط ترک مناقشه سوریه، الزامی است.

4- گرو کشی سوریه در برابر بحرین، اعراب را هم به منازعه سوریه کشانده است. مساله بحرین، بهر شکل ممکن، هرچه زودتر، ختم به خیر شود. بهرحال، بحرین از سوریه، پیشتر باشد. باقی مانده اعراب را ادب کردن، لازم است.

5- خیانات سران لشگری سوریه، برای آینده منطقه ما، بسیار بسیار خطرناک است. آغاز جنگ جهانی سوم، دور از انتظار نیست. هماهنگی سرویسهای اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی و ایالات متحده، در این برهه زمانی، برای جلوگیری از وقوع هر حادثه بدی در سوریه، در ماه های آتی، الزامی است. احتمال کودتا یا بهر شکل دیگر، به قدرت رسیدن صدام حسین خطرناکتری، در سوریه کنونی، بسیار بالا است. سوریه، آبستن ظهور رژیم دیکتاتوری نظامی خطرناکی است که آغازگر جنگ جهانی سوم، خواهد بود. امری که با منافع ما، آمریکا و تمام مردم جهان، در تضاد است. مساله جاری، بسیار جدی است که من را پس از مدتها، به وبلاگ ام، بازگرداند.