فروردین ۱۳۸۶  چاپ

تاریخ : جمعه 17 اسفند 1386 در ساعت 06:09 ب.ظ

اتحاد ملی و انسجام اسلامی

 سال ۱۳۸۶ [ خورشیدی ] که تقارنش با ربیع حضرت رسول (ص) ؛ بهار در بهار شده ، با تدبیر و هوشمندی مقام معظم ( الهی ) رهبری ، به سال اتحاد ملی و انسجام اسلامی ، نامگذاری شد .

 معظم له ، این دو اصل را در کنار هم قرار داده اند ؛ چون ] که [ تاثیر و تاثر این دو ، با هم است و امروزه ، با همه تهدیداتی که متوجه نظام جمهوری اسلامی و کشورهای مسلمان شده ، بیشتر از هر زمان دیگری ، به آن ] ها [  ، احساس نیاز می شود . ( فرزاد اکبری ، هفته نامه شما ، شماره 506 )

 به لحاظ علم حقوق اساسی ، آنچه که باعث تغییرات ( اعم از کلی یا جزئی ) در سیستمهای سیاسی حقوقی می گردد ، عبارتند از :

  1. انقلاب
  2. اصلاحات
  3. کودتا
  4. جنگ

 جنگ ، حالت نهائی از فرآیندی است که رابطه سیاسی مصالحه آمیز را به برخورد نظامی مخاصمه آمیز تبدیل می کند . سیمور هرش ، روزنامه نگار آمریکائی ، چندی پیش ، در نیویورک تایمز نوشت : (( آمریکا ، در حال عملیات ویژه در داخل خاک ایران است . این عملیات شامل سوریه و لبنان هم می شود و زیر نظر دیک چنی ، معاون بوش و شاهزاده بندر ، مشاور امنیتی سعودی ، اجرا می شود و در آن از سنی های تندرو کمک گرفته می شود . )) وی ، همچنین ، در نیویورکر می نویسد : (( دولت بوش ، در حالیکه می گوید که نقشه ای برای جنگ ندارد ، طرح بمباران 24 ساعته را تدوین می کند . ))

 دستگیری جاسوس آمریکا و 15 ملوان بریتانیائی ، هرچند که مشاهداتی قابل اتکاء ، برای فرضیه هرش هستند ؛ لیکن ، دیوار بی اعتمادی ایران و آمریکا را بلندتر کرده و در یک گفتمان دیپلماتیک معقول ، امکان رابطه را کاهش دادند . ( علی آقاجانپور ، هفته نامه شما ، شماره 506 )

نظرات (0)
نام :
پست الکترونیکی :
وب / وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد